Etiketler

sohbeti dinlerken şu anda İtalyan Kültür Merkezi’ndeyiz. Festival çarşamba     başladı ve gelen tepkiler çok güzel. 3 günde 25 film gösterebilmek için bir maratona çevirdiğimiz festivale sabahın 10’un da bile seyirci gelmesi bizi çok mutlu etti! Liseli öğrenciler, üniversiteliler, çiftçiler, aktivistler, ev hanımları, her telden çalan insan geldi izleyici olarak ve salon hiç boş kalmadı. biz aksaklıklarla boğuşurken ve son ana kadar filmlerin çevirilerinin kontrolünü yaparken insanlar geldi, tanıştı, konuştu, ilişkiler kurulmaya başlandı ki bu bizim aslında hizmet etmek istediğimiz şeydi. Farklı konularda farklı ağlardan insanların konuşup birbirlerinden yeni bir şeyler öğrendiklerini gördükçe biz mutlu olduk, ağzımız kulaklarımıza vardı.

Hemen herkes sürekli filmlere erişimin nasıl olacağını, permakültürokullarına, kurumlarına, ailelerine, dostlarına, çocuklarına bu filmleri nasıl izleme şansı yaratabileceklerini soruyorlar. Yaşasın! farkındalık halka halka genişleyecek demek ki! Film festivalimiz Anadolu turuna çıkacağı gibi İstanbul’da da ara ara film gösterimleri ve sohbetler devam edecek. Ayrıca telif hakkı kısıtlaması olmayan filmleri bir set haline getirip ilgilenen birey ve kurumlara ulaştıracağız pek tabiki, keyifle, mutlulukla…

festival bu akşam sona eriyor. şimdiden bir sonraki festivalin nasıl bir form alacağını, nasıl daha zengin, daha interaktif, daha ilham veren bir hale gelebileceğini konuşuyoruz. Eğer sizin de bir fikriniz varsa bu konuda bize yazın, lütfen önerilerinizi paylaşın.

festivalin sonunda güzel filmlerle kapatıyoruz perdeyi, bir de küçük sürprizimiz var, kaçırmayın derim!

filiz

Reklamlar