urfa afişSürdürülebilir Yaşam Gezici Festivali’nin ilk durağı Urfa’da GAP Gençlik ve Kültür Evi’nin misafiriydik. Birlikte geçirdiğimiz 3 dolu günün sonunda dostlarımız olan Serap ve Şükrü, festivali organize etmekle kalmayıp, Anadolu insanının misafirperverliğiyle bizi en güzel şekilde ağırladılar.

Festival boyunca pek çok farklı insanla tanışma fırsatımız oldu; lise öğrencileri, üniversiteliler, gençlik evi üyeleri, öğretmenler, akademisyenler, toplum destekli polisler, Doğa Derneği’nin Şanlıurfa ekibi…İstanbul’daki festival kadar yoğun geçmese de, burada doğunun ritminde, bazen akışa bırakarak kendimizi, tamamladık festivali. Yakın zamanda Harran Üniversitesi’nde tekrarlanacak festival umuyoruz.

festivalEn önemlisi burada Serap ve Şükrü ile kurduğumuz ahbaplık, onları ve Urfa’da gençlerle yapmak istedikleri güzel projeleri tanıma fırsatı oldu. Görünen o ki, festivalle temeli atılan ilişkiler uzun soluklu ortaklıklara dönüşecek…Her akşam keyifle yenilen Urfa yemeklerinin üzerine çaylarımızı yudumlarken uzun uzun sohbetler ettik, İstanbul-Urfa paylaşımlarını nasıl arttırabiliriz diye.

Tohumları paylaşmaya devam…Sonraki durak Giresun…17-19 Nisan!

Reklamlar