Etiketler

, , , , , ,

Ülkemizde de ilgiyle izlenen Story of Stuff (Şeylerin Hikayesi) ın yaratıcısı Annie Leonard’ın iklim değişikliği ve karbon ticareti ile ilgili son filmi Kopenhag’daki İklim Zirvesi’ne 1 hafta kala internet üzerinden paylaşıldı. Sürdürülebilirliğe bütüncül bir bakış açısı getiren ve tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından izlenen Story of Stuff’ın ardından bu Annie’nin ilk projesi…Karbon ticaretinin iklim değişikliğine bir çözüm olarak sunulmasına eleştirel bir bakış açısı getiren “The Story of Cap & Trade”, kabaca bir çeviriyle Sınırla-Pazarla Sisteminin Hikayesi, yine çok ses getireceğe benziyor. Filmi burada izleyebilirsiniz, şimdilik sadece İngilizce:

The Story of Cap & Trade, Capitol Hill (ABD meclis binası) ve Kopenhag’da iklim değişikline yönelik en çok konuşulan çözüme gerçekçi ve dinamik bir bakış. Annie Leonard bizlere bu çözümün yaratıcıları enerji tüccarlarını ve Wall Street’in finans uzmanlarını tanıştırıyor ve bu çözümün detaylarındaki şeytanlıkları açıklıyor: büyük kirleticilere bedava izinler, sahte karbon telafileri ve iklim değişikliği için gerçek çözümleri göz ardı etmemiz..Karbon ticaretini duyduysanız ve ne olduğunu ya da kimin çıkarına hizmet ettiğini tam olarak bilmiyorsanız, bu film sizin için!

Böylesine önemli bir konuyu yine basit ama güçlü bir anlatımla gündemimize taşıyan Annie Leonard ve ekibine teşekkürler…Detaylı bilgi için http://storyofstuff.com/capandtrade/

Reklamlar