Etiketler

, , , , , , , , ,

Geçen sene organizasyonunu benim üstlendiğim Ekolojik Mimari ve Doğal Yapı Çalıştayı ile ilki düzenlenen Türkiye Permakültür Buluşmasına muazzam evsahipliği yapan Bayramiç Yeniköy girişimi 2012 baharında yine mihenk taşı etkinlikleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Henüz genç bir girişim olmasına rağmen gerek yerelde kurdukları sağlam ilişkiler gerek Türkiye’deki ekolojik ve sürdürülebilir yaşam hareketinde aldıkları aktif rol ile pek çoğumuzun takdirini kazanan bu girişimi takip etmenizi ve etkinliklerine katılmanızı öneririm.

İleri Seviye Permakültür Çalıştayı
Penny Livingston Stark ve Mustafa Bakır
29 Nisan – 6 Mayıs 2012

Türkiye geçtiğimiz yıllarda sürdürülebilir yaşam tasarım felsefesi/bilimi/sanatı olan permakültürle tanıştı ve bu hareketin hızla yayılmasına şahit oldu. 2009’dan beri pek çok eğitim düzenlendi, 200’den fazla kişi permakültür sertifikası sahibi oldu. Geldiğimiz noktada permakültüre giriş ve sertifika eğitimi alan kişilerin toprak, su, bitkiler ve topluluk çalışmaları konularında uygulamalarla daha derinlemesine öğrenebilecekleri bir atölye çalışması hayal ettik. Son 3 yıldır Türkiye’de eğitimler veren ve permakültürün öncülerinden Penny Livingston-Stark ve Türkiye Permakültür Araştırma Enstitüsü’nün kurucusu Mustafa Bakır’ın, permakültürü aktif olarak uygulayan güçlü bir asistan kadrosunun desteğiyle vereceği bu ileri seviye permakültür çalıştayı, permakültür bilgi ve tecrübe birikimimizi ciddi anlamda arttıracak.

Bilgi ve kayit icin:
http://bayramicyenikoy.com/

Ekolojik Mimari ve Dogal Yapi Calistayi
Penny Livingston Stark ve Janell Kapoor 
12-19 Mayis 2012

İlki Haziran 2011’de düzenlenen bu çalışma yine Penny Livingston Stark ve Janell Kapoor liderliğinde gerçekleşiyor. Geçen seneki çalıştay o kadar başarılı ve keyifli geçmisti ki devamının geleceği şüphe götürmezdi. Konularındaki yetkinlikleriyle olduğu kadar güleryüzleri ve renkli kişilikleri ile de gönülleri kazanan Penny ve Janell’i yine aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Ekolojik mimari ve doğal yapılar konusunda meraklıysanız bu çalıştay kaçmaz. Umarım, özellikle bu konuda kendini yetiştirmek isteyen genç arkadaşlarım katılırlar.

Bilgi ve kayit icin:
http://bayramicyenikoy.com/