Etiketler

, , , , , ,

Önümüzdeki bir kaç gün boyunca beni ağırlayacak olan küçük, temiz evin büyüleyici kokusunu içime çekiyorum. Mis gibi kokan sedir ağacından yapılmış bu küçük ama ferah ev ilk nefeste dinlendirdi beni, gevşetti. Bir yolcu için ne büyük bir nimet…

Tahtalıdağ’ın eteklerine usulca – bir parçası olarak tasarlandığı doğaya zarar vermeden – yerleştirilmiş çok özel bir yerdeyim: Flora. Burayı özel kılan sadece her yanında yaşam devinen ve içinizi umutla dolduran mükemmel doğası ya da karşıdan, kendisini bulutların arasından bir anda tüm ihtişamıyla gösterip aklınızı başından alan Tahtalıdağ (eski adıyla Olympos) değil. Burayı çok özel kılan, sanki üzerinde yaşadıkları tepeden adeta bir mantar ya da bir kır çiçeği gibi bitivermiş oldukları izlenimi uyandıran ve yaşadıkları coğrafyayla adeta bütünleşmiş Ayşe ve Selahattin.

Image

Sizi bir ana kucağı gibi sarıp sarmalayan sıcak ve dingin varoluşları, neye ihtiyacınız varsa ona alan açan misafirperverlikleri bana çok iyi geldi. Doğayı aynaları ve öğretmenleri olarak bilen bu güzel iki insan, etraflarındaki herşeyi severek, öpüp koklayarak bir cennet yaratmışlar Akdeniz’e şahit duran bu verimli topraklarda. Hayallerini gerçekleştirmelerinin eşzamanlılık, hediyeler, şükranla dolu sihirli hikayesini de severek paylaşıyorlar misafirleriyle.

Ayşe ve Selahattin misafirlerleriyle yaşam sanatını da paylaşıyorlar. Bu videoda Ayşe ekşi mayalı ekmeği nasıl yaptığını anlatıyor, izleyin ilham olsun, sade ve zengin bir yaşam için iştahınız kabarsın:

Bereket from Sacred Resonance on Vimeo.

Flora, yaz kış misafir ağırlıyor. Yolunuz Akdeniz’e düşerse Ayşe ve Selahattin’in sedir kokulu misafirhanesinde kalabilir, onların doğanın bilgeliğiyle yoğrulmuş güzel hikayelerini dinleyebilir ve dinginlikleriyle huzur bulabilirsiniz.

Sade ama zengin, üretken ve yaratıcı, sürdürülebilir bir yaşam nasıl olur diyenlere özellikle tavsiye edilir…

Image

Reklamlar