aoh

30 Ağustos – 1 Eylul 2013
Taksim, Istanbul (mekani katilimcilara bildirecegiz)

Şimdi Türkiye için ne mümkün?
Anadolu topraklarında barış, özgür ifade, hoşgörü ve dayanışma için hangi konuları konuşmaya, hangi ilkelere, süreçlere ve yapılara ihtiyacımız var?

30 Ağustos – 1 Eylül tarihlerinde İstanbul’da Katılımcı Süreçleri Kolaylaştırıcılık Eğitimi düzenliyoruz. 3 günlük etkinlik hem bir eğitim hem de bir deneyimdir. Türkiye’de son dönemde yaşananlarla ilgili deneyimlerimizi farketmek ve üzerine birlikte düşünmek için alan; gerçek katılım ve kendiliğinden organize olmayı sağlayan araçlar ve yaklaşımlar; topluluk oluşturma ve işbirliğine dayalı eylem için bir deneyim sunuyoruz.

Bu eğitimde ‘açık alan’ sohbetlerine dahil olabileceksiniz, derin düşünme için zamanınız olacak, anlamlı ilişkiler kuracaksınız ve yaşamı kutlayacaksınız. Aynı zamanda ortak aklı ve kalbi aktive eden çeşitli yöntemleri deneyimleme, pratik etme ve derinleştirmeye davet edileceksiniz: Açık Alan (Teknolojisi), Dünya Kafe, Konuşma Çemberi, ProAction Kafe, U Teorisi, Kaordik Tasarım gibi. Eğitim programı eyleme geçme odaklı tasarlanmıştır ve size hayalini kurduğunuz projelere başlayabilme ve bu süreçten, benzer pratikleri paylaştığınız bir toplulukla ayrılma olanağını verecektir.

Katılımcı Süreçleri Kolaylaştırıcılık Eğitimi, herhangi bir grubun, karşılaştığı zorlukları ortak akıl ile çözebileceğine ve herkeste liderlik potansiyeli olduğuna inanır. Bu eğitim, ortak anlam yaratan diyalog süreçlerini kolaylaştırmayı öğrenmek, somut projelerle eyleme geçmek ve birbirinden ve bu süreçten öğrenmek isteyen herkese – benzer dünya görüşleri veya karşıt fikirlerle – açık bir davettir.

Bu eğitim İngilizce olarak Türkçe çeviri ile gerçekleşecektir.

Eğitimle ilgili detaylar ve kayıt formu için http://barakaistanbul.org/etkinlikler/katilimci-surecleri-kolaylastiricilik-egitimi/

NE ZAMAN
Katılımcı Süreçleri Kolaylaştırıcılık Eğitimi 3 günlük bir programdır ve katılımcıların programın tamamına katılması koşulu vardır.
Eğitimin akışı şöyledir:
Cuma 30 Ağustos 10.00-18.00
Cumartesi 31 Ağustos 10.00-18.00
Pazar 1 Eylül 10.00-16.30

NEREDE
Eğitim, Taksim’de (İstanbul) gerçekleşecektir. Mekan detaylarını kaydınızı takiben alacaksınız.

ARMAĞAN EKONOMİSİNDE KATILIM

BARAKA için dünyayı ve insanlığı iyileştirecek armağanlarımızı koşulsuzca ve özgürce verip alabilmek çok önemli. ‘Katılımcılık ve dahil etme’ ilkesini hayata geçirmek ve öğrenmek ve fark yaratmak isteyen herkesin sağlayacağımız öğrenme fırsatlarına erişebilmesini mümkün kılmakta kararlıyız.

Asıl olarak sizi bütçeniz ve şükran duygunuz rehberliğinde bir miktarı armağan etmeye davet ediyoruz. Katkı payınızı belirlerken kalbinizin sesini dinlemenizi öneriyoruz. Bu şekilde hem katılmak, öğrenmek isteyen herkesin katılabileceğine hem de bu eğitimi mümkün kılan emek, enerji ve bilgiyi besleyecek ve sürdürülebilir kılacak bolluk bereketi yaratacağımıza inanıyoruz. Armağanlarınızla BARAKA’nın sunduklarının daha çok insana ulaşmasına destek olabilirsiniz.