Etiketler

, , ,

 

Image
10 Ekim 2013 
19:30 – 21:00
Cezayir Restaurant ust kat
Hayriye Caddesi 12, Galatasaray,
Beyoğlu, İstanbul

“Kutsal Ekonomi” kitabi ve armagan ekonomisi konusundaki yazilariyla tanidigimiz filozof yazar Charles Eisenstein 10 Ekim’de Istanbul’da “Kalplerimizin Mumkun Oldugunu Bildigi Daha Guzel Bir Dunya” isimli bir konusma yapacak. Konusma Ingilizce, Turkce ceviri ile gerceklesecek. 

Ayrilik cagindan birlesme, baglantida olma ve armagan cagina gecis noktasindayiz. Bu konusmasinda Charles, bu gecis surecinin bir haritasini cikaracak: kriz, cokus, “hikayeler arasindaki alan” ve icimizde bir yerlerde hep mumkun oldugunu bildigimiz dunyanin dogusu. Bu surece nasil katki verebiliriz? Butun bunlar aktivistler, sifacilar, liderler icin ne anlama geliyor?

Charles Eisenstein kimdir? 
http://charleseisenstein.net/

Charles Eisenstein, medeniyet, bilinç, para ve insanın kültürel evrimi temaları üzerine odaklanan bir eğitmen, konuşmacı ve yazardır.
Kitaplarının (İnsanlığın Yükselişi, Kutsal Ekonomi ve Kalplerimizin Mumkun Oldugunu Bildigi Daha Guzel Bir Dunya) yanı sıra, online dergilerde yayımlanan makaleleri ve blog yazıları da internet üzerinde büyük takipçi kitleleri yaratmıştır. 
Eisenstein, Yale Üniversitesi Matematik ve Felsefe bölümünlerinden 1989 yılında mezun olmuş ve mezuniyetinden sonraki 10 yılı İngilizce-Çince çevirmen olarak geçirmiştir. Harrisburg Pennsylvania’da karısı ve dort oğluyla yaşamaktadır.

Konusma, armağan ekonomisinde gerçekleşecek. Katılım için belirlenmis bir ücret yok. Katılımcılar, organizasyonu yapanlarin emeğinin karşılığını ve çalışmalarının sürdürülebilir olmasını, şükran duyguları ile belirleyecekleri bir miktarı armağan ederek sağlayabilirler.

Bu etkinlik BARAKA ve ZUMBARA ortakligiyla duzenlenmektedir. BARAKA, ‘yeni olanın’ ortaya çıkışını, ortak akıl ve kalp ile kolaylaştırmak, kişisel ve kolektif seviyede katılımı güçlendirmek, evlerimizde, mahallelerimizde, iş yerlerimizde “birlik, yaratıcılık, dayanışma, olasılık” ruhunu sürdürmek ve birlikte eyleme geçmek için kapasite ve beceriler oluşturan bir yeryuzu okuludur. ZUMBARA, para yerine zamanın kullanıldığı, yetenek ve tecrübelerin paylaşıldığı bir topluluk, Turkiye’nin ilk zaman bankasi ve armagan ekonomisi platformudur.
http://www.barakaistanbul.org/
http://www.zumbara.com/